Google Meet ile video konferans nasıl yapılır?

Google Meet ile güvenli bir görüntülü toplantı başlatmak artık çok kolay. Bunun için herhangi bir modern web tarayıcısından bağlanmanız veya uygulamayı indirmeniz yeterli.

Google Meet nedir?

Google, kurumsal kalitede video konferans olanağını herkesin erişimine sunuyor. Artık Google Hesabı olan herkes 100 katılımcılık hacme sahip online toplantılar oluşturabilir ve her bir oturumda 60 dakikaya kadar görüşme yapabilir.

Şirketler, okullar ve diğer kuruluşlar, 250 kişiye kadar kurum içi veya dışarıdan katılımcı ile toplantı yapma ve bir alanda 100.000'e kadar izleyiciye canlı yayın yapma gibi gelişmiş özelliklerden yararlanabilir.

Google Meet nedir?
BAŞLARKEN

Google Meet'e nasıl kaydolursunuz?

Kişisel kullanım için

Gmail, Google Fotoğraflar, YouTube veya başka bir Google ürününü kullanıyorsanız mevcut Google Hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.

Google Hesabınız yok mu? Ücretsiz olarak kaydolun.

Kurumsal kullanım için

Google Workspace kullanıcısıysanız mevcut hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.

Google Workspace hesabınız yoksa kurumsal seçenekler hakkında bilgi edinmek için planlar ve fiyatlandırma sayfasına bakın.

Google Workspace yöneticileri için

Google Meet, zaten Google Workspace ve Eğitim için G Suite'in bir parçasıdır.

Google Workspace kapsamında Meet'i kullanmaya başlamak istiyorsanız kuruluşunuz için görüntülü görüşme özelliğini etkinleştirin.

Google Meet'e nasıl erişilir?

Bilgisayarınızdan

Hiçbir şey indirmeye gerek kalmadan dilediğiniz modern web tarayıcısını kullanın

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir modern tarayıcıdan toplantı başlatabilir ya da bir toplantıya katılabilirsiniz. Herhangi bir ek yazılım yüklemek gerekmez.

Telefon veya tabletinizden

Google Meet mobil uygulamasını indirin

Google Meet mobil uygulaması üzerinden toplantıya katılın, toplantı düzenleyin veya ekranınızı paylaşın. Google Play'den veya Apple Store'dan indirebilirsiniz.


TEMEL TOPLANTI BİLGİLERİ

Görüntülü toplantı nasıl başlatılır?

Yeni toplantı oluşturma

Yeni toplantı oluşturma

Yeni bir görüntülü toplantı oluşturmak için Google Hesabınızda oturum açın ya da ücretsiz olarak hesap açın.

Online toplantı daveti

Kullanıcıları online toplantınıza davet etme

Toplantıya katılmasını istediğiniz herkese bir bağlantı veya toplantı kodu gönderin. Google Meet'in ücretsiz versiyonunda davetlilerin bir Google Hesabı ile oturum açması veya Google hesabı oluşturması gerekir.

Toplantıya katılın

Toplantıya katılma

Davetiyedeki toplantı bağlantısını tıklayıp toplantı sahibinin sağladığı toplantı kodunu buraya girin veya davetiyedeki aranacak numarayı ve PIN'i kullanarak toplantıya telefonla katılın.

Meet'i kullanarak evden çalışma hakkında yardım almak için lütfen uzaktan çalışma araç setimizi inceleyin.

ÜCRETSİZ ÖZELLİKLER

Google Meet'in ücretsiz özellikleri nasıl kullanılır?

100 kişiye kadar katılımcıyla aynı anda ücretsiz video konferans ayrıcalığının tadını çıkarın. Google Meet, verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak ve kötüye kullanımı engellemek için saldırı önlemleri gibi özellikler sunar.
Sınırsız sayıda toplantı

Sınırsız sayıda toplantı

İş arkadaşlarınız, müşterileriniz ve sınıf arkadaşlarınız dahil herkesle istediğiniz sıklıkta iletişim kurun.

Toplantılara 100 kişiye kadar katılımcı davet edin. Google Meet'in ücretsiz versiyonunu kullanıyorsanız güvenliği artırmak için, davet ettiğiniz herkesin toplantıya bir Google Hesabıyla oturum açarak katılması gerekir.

Toplantı sırasında canlı altyazı

Toplantı sırasında canlı altyazı

Google'ın konuşma tanıma teknolojisi tarafından desteklenen otomatik canlı altyazı seçeneği sayesinde konuşmaları gerçek zamanlı olarak takip edin. Altyazıları etkinleştirmek için Meet ekranındaki üç nokta simgesini tıklayarak ilgili seçeneği görüntüleyin (yalnızca İngilizce sunulmaktadır).

Farklı cihazlarla uyumlu

Her cihazla uyumlu

Google Meet tüm cihazlarda çalışır. Toplantılara masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan, Android cihazınızdan, iPhone ya da iPad'inizden katılabilirsiniz.

Google Meet donanım kiti, konferans odası desteğine ihtiyaç duyan kuruluşlara ekonomik ve yüksek kaliteli seçenekler sunar. İsterseniz Google Meet'in Google'a ait olmayan sistemlerle birlikte çalışabilme özelliği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Görüntü ve ses önizleme ekranı

Görüntü ve ses önizleme ekranı

Toplantı kodunu veya bağlantısını tıkladıktan sonra kamera ve mikrofonunuzu ayarlayabilir, toplantıya katılmadan önce nasıl göründüğünüzü kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, toplantıya katılmış olanların önizlemesini de yapabilirsiniz.

Yerleşim düzeni ve ekran ayarları

Ayarlanabilir düzenler ve ekran ayarları

Meet, görüntülü toplantılardaki ekran düzenini, en aktif içeriği ve katılımcıları görüntüleyecek şekilde otomatik olarak değiştirir.

Ekran düzenini değiştirmek için Meet ekranının alt köşesindeki üç nokta simgesini tıklayın.

Toplantı sahiplerine yönelik kontroller

Toplantı sahiplerine yönelik kontroller

Dileyen herkes katılımcıları kolayca sabitleyebilir, sessize alabilir veya kaldırabilir. Gizlilik gereği, sesi kapalı olan başka bir kullanıcının sesini açamazsınız. Kullanıcıdan kendi sesini açmasını isteyin.

Eğitim hesaplarında yalnızca toplantı sahibi diğer katılımcıları sessize alabilir veya toplantıdan çıkarabilir. Uzaktan eğitim için Meet'i nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Katılımcılarla ekran paylaşma

Katılımcılarla ekran paylaşma

Sunum yapmak veya belgeler üzerinde ortak çalışmak için tüm ekranınızı veya bir uygulama penceresini görüşme sırasında paylaşın.

Bu 10 ipucunu kullanarak Meet sunumlarınızı iyileştirin.

Katılımcılarla mesajlaşma

Katılımcılarla mesajlaşma

Aramalar sırasında canlı mesajlaşma özelliğiyle toplantıları daha ilgi çekici hale getirin. Sohbet simgesini tıklayarak katılımcılarla dosya, bağlantı veya başka mesajlar paylaşın. Mesajlara yalnızca toplantı sırasında erişilebilir.

Google ve Microsoft Office uygulamalarıyla entegrasyon

Google ve Microsoft Office uygulamalarıyla entegrasyon

Toplantılara doğrudan Gmail'den veya Takvim'den katılın.

Microsoft Office kullanıcıları bir davetiyeye eklenebilir ve toplantıları Microsoft® Outlook® takvimlerinde görebilir.


Canlı yayın gibi gelişmiş özellikler hakkında bilgi almak için planlar ve fiyatlandırma bölümüne bakın.
GÜVENLİK VE GİZLİLİK

Güvenlik, uyum ve gizlilik

ISO/IEC AICPA FR HIPPA

Kötüye kullanım önleme özellikleri varsayılan olarak etkindir

Google Meet toplantılarınızın güvenliğini sağlamak için, saldırı engelleme özellikleri ve güvenli toplantı denetimleri dahil olmak üzere kötüye kullanımı önleme amaçlı çeşitli tedbirler uygular. Ayrıca Meet, güvenlik anahtarları da dahil olmak üzere 2 adımlı doğrulama seçeneklerini de destekler.

İletilen verilerin şifrelenmesi seçeneği varsayılan olarak etkindir

Bütün görüntülü görüşmeler, kullanıcı ve Google arasında varsayılan olarak şifreli şekilde iletilir. Meet; Datagram Taşıma Katmanı Güvenliği (DTLS) ve Güvenli Gerçek Zamanlı Aktarım Protokolü (SRTP) için IETF güvenlik standartlarına uyar.

Yasal gerekliliklere tam uyum

Meet de dahil olmak üzere ürünlerimizin güvenlik, gizlilik ve uygunluk denetimleri, düzenli olarak bağımsız kuruluşlar tarafından doğrulanır. Tüm sertifikalarımız ve onaylarımızın listesine Uyum merkezinden ulaşabilirsiniz.

Güvenlik - Veri koruma

Gizlilik taahhüdü ve verilerinizin korunması

Google Meet, Google Cloud'ın diğer kurumsal hizmetleriyle aynı sıkı gizlilik taahhütlerine ve veri koruma politikalarına bağlıdır.


Meet'te, kullanıcı dikkati izleme özellikleri veya yazılımı bulunmaz.

Meet, kullanıcı verilerini reklam faaliyetlerinde kullanmaz.

Meet, kullanıcı verilerini üçüncü taraflara satmaz.
SEKTÖR ÇÖZÜMLERİ

Google Workspace kapsamında eğitim, sağlık ve sivil toplum kuruluşları için Google Meet

Video konferans yapmak isteyen eğitimciler, sivil toplum kuruluşları ve sağlık çalışanları Google Workspace kapsamında Google Meet'i kullanarak ekstra gizlilik özellikleri ve diğer araçlardan faydalanabilir.
Eğitim için G Suite

G Suite for Education

Okullar, Google Meet'i Eğitim için Google Workspace kapsamında ücretsiz olarak kullanabilir. Meet, Classroom ve diğer Google Workspace ürünleri COPPA, FERPA ve GDPR gibi yönetmeliklere uygunluğu desteklemek için kullanılabilir.

Sağlık için Google Workspace

Sağlık hizmetleri için Google Workspace

Görüntülü görüşmelerle / Online ziyaretlerle uzaktan hasta bakımı gerçekleştirirken Google Workspace kapsamında Google Meet'i kullanarak HIPAA uyumluluğu sağlayın. Ayrıca, Google Workspace ile Drive'da güvenli bir şekilde veri depolayabilir ve dijital hasta kabul formları sayesinde kağıt kullanmaya son verebilirsiniz.

Sivil Toplum Kuruluşları için G Suite

Sivil Toplum Kuruluşları için Google Workspace

Uygun kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları için Google Workspace'i ücretsiz olarak kullanabilir. Sivil toplum kuruluşunuzun ortak çalışmalarda daha verimli olması için Google Workspace'in Gmail, Drive, Dokümanlar ve Meet gibi güvenli kurumsal uygulamalarını edinin.

Büyük şirketler Google Meet'i nasıl kullanıyor?